TürkçeDerneğimize üye olmak için linke tiklayarak formu doldurarak Dernek Ofisimize ulaþtýrmanızı rica ederiz .

Basvuru formu PDF

 

 

Villakent Elele İzmir

Villakentliler

ProjelerimizDOĞALGAZ VİLLAKENTİMİZE HAYIRLI OLSUN.

1026 kez bakılmış
19 Nisan 2019
07:48

 

Değerli Üyelerimiz ve Komşularımız,

Uzun uğraşlarımız sonucunda birçoğumuzun ana giriş yolumuzda gördüğümüz üzere Mahallemize doğalgaz arzının sağlanması için alt yapı çalışmaları bugün itibariyle başlamış bulunmaktadır.

Bu süreç içerisinde her türlü katkıyı koyan başta muhtarımız olmak üzere tüm komşularımıza içtenlikle teşekkür ediyoruz.

Doğalgaz ile ilgili yapılan çalışmaların mahallemiz sakinlerine başlangıç itibari ile anlatılması amacıyla aşağıda kısa bir özet sunmak isteriz.

Mahallemizin doğalgaz serüveni 2011 yılında İzmirgaz Yetkililerinin Mahallemizde yapmış oldukları bir sunum ile başladı. Eski sakinlerimiz hatırlayacaktır ki, toplantıda İzmirgaz yetkilileri yapılacak olan yatırımın bir kısmının tarafımızdan yapılması kaydı ile kısa bir sürede doğalgaz arzını yapabileceklerini belirttiler.

Herkesin bildiği üzere mahalle statüsünde olmamız gerçeği böyle bir oluşuma izin vermediği için ve de İzmirgaz’ın sözleşme taahhütleri içerisinde yer alan maddelere göre belirli süreler içerisinde İzmir genelinde olduğu gibi mahallemize gaz dağıtımını yapmakla mükellef oldukları gerçeği ön plana çıkmıştır.

Bu noktada mahallemize yapılacak olan yatırımın bedeli ile mahallemizden alınacak olan abonmanlık bedelleri arasında farkın büyük miktarlarda olmasından dolayı İzmirgaz tarafından ;

  1. Kırmızı kod,
  2. Mahallemizin sözleşme aşamasında imar planı içerisinde olmaması,
  3. Karayolları tarafından kazı izninin verilmemesi adı altında belirtilen mücbir sebepler doğrultusunda  ne yazık ki o dönemde çalışmalara başlanmamıştır.

Yapılan araştırmalar ve çalışmalar sonucunda ilk aşamada kırmızı kod ve imar planı olarak belirtilen mücbir sebepler gerek EPDK-Ankara gerekse İzmirgaz ziyaretleri ile çürütülmüştür. Mücbir sebepler içerisinde en önemli madde olarak yer alan Karayolları kazı izni Karayolları Bölge Müdürlüğü ile  muhtelif takip eden görüşmeler neticesinde mahallemiz önünden geçecek olan bölünmüş yol projesinin onayını takiben kendilerinden alınan proje ve bu projeye uygun yapılacak kazı planı doğrultusunda izin verileceğini belirtir belge ile yaptığımız EPDK –Ankara ziyareti sonrasında son mücbir sebep de ortadan kaldırılmıştır.

Bu ziyaret sonrasında 2018 Ağustos ayında EPDK-Ankara Denetim Daire Başkanı ve heyeti ile birlikte İzmirgaz yetkililerinin mahallemize yaptıkları inceleme ziyareti sonrasında Daire Başkanı tarafından İzmirgaz için yatırım bedelinin dikkate alınmadan Karayolları projesine uygun hazırlanacak proje ile alt yapı çalışmalarının başlayacağı ve 2019 senesi için mahallemize doğalgaz sağlanacağının teyidi verilmiştir.

Aynı toplantıda İzmirgaz yetkilileri de mahallemizin 2019 yılı yatırım programı içerisine dahil edildiği bilgisini vermişlerdir. Bu aşamada Sayın İzmir Valimizin destekleri alınarak İzmirgaz nezdinde yapılan çalışmalar 2019 yılı yatırım programı için gerekli hızı sağlamıştır.

Yukarıda belirttiğimiz üzere; bu sürece her türlü katkıyı veren tüm komşularımıza çok teşekkür ediyoruz.

DOĞALGAZ ALTYAPI KAZI ÇALIŞMALARI BAŞLADI. MUTLUYUZ!

VİLLAKENTİMİZE HAYIRLI OLSUN.

Saygılarımızla,

Villakent Elele Derneği 17/08/2022 Gün Ortalama:40  Bugün9 ziyaret var  Sitede 1 Kişi var  IP:34.236.192.4